Mobilne menu
info 790 68 69 69
od poniedziałku do piątku
od 9.00 do 17.00

Instrukcja

Instrukcja naklejania dekoracyjnych naklejek na ścianę lub inną gładką powierzchnię

Oto cztery podstawowe kroki, które powinieneś wykonać:
KROK 1: Przygotowanie naklejki do naklejenia
KROK 2: Przygotowanie powierzchni pod naklejkę
KROK 3: Przyklejenie naklejki
KROK 4: Usunięcie folii transportowej

KROK 1: przygotowanie naklejki do naklejenia
Nasze wyroby pakowane są w tuby, dlatego najpierw powinieneś ostrożnie wyjąć rulon z naklejką, rozwinąć go i wyprostować. W tym celu połóż naklejkę na płaskiej powierzchni, przyciśnij czymś równie dużym i pozostaw na 24 godziny. Możesz ją włożyć np. pod dywan. Możesz ją również ostrożnie zrolować w przeciwną stronę.

KROK 2: przygotowanie powierzchni pod naklejkę
Wybór miejsca jest bardzo ważny, ponieważ po naklejeniu wzoru nie będzie można „bez uszczerbku” przenieść go w inne miejsce.
Wybierz miejsce docelowe naklejki. Najlepiej przyłóż cały arkusz z naklejką do wyznaczonego miejsca. Jeśli powierzchnia naklejki jest duża możesz za pomocą taśmy przykleić arkusz. Zaznacz delikatną kreską (np. ołówkiem) krawędzie, aby określić rozmiar powierzchni, który masz przygotować przed naklejeniem naklejki. Będziesz miał także pewność, że przy naklejaniu wzór zostanie właściwie umieszczony.
Docelowe miejsce przetrzyj szmatką nasączoną np. spirytusem (denaturat) i poczekaj aż wyschnie. Dopiero wtedy możesz mieć pewność, że naklejka dobrze się przyklei.
Pamiętaj: zanim przykleisz naklejkę odpowiednio przygotuj powierzchnię. Powinna być ona odtłuszczona, czysta, sucha i niepyląca!

KROK 3: przyklejanie naklejki
Naklejka składa się z trzech warstw: papier nośny, folia – naklejka właściwa,  przeźroczysta folia transportowa. Połóż arkusz na gładkiej i twardej powierzchni (stół, podłoga) naklejką „do góry” - tak abyś widział cały wzór. Miękką szmatką wygładź cały wzór mocno dociskając do podłoża. Teraz odwróć arkusz „na lewą stronę” - na wierzchu będzie papier. Od jednego z rogów arkusza odklej papier nośny od przeźroczystej folii transportowej i ostrożnie odklejaj z całego arkusza.
Pamiętaj: jeśli naklejka jest duża zapewnij sobie pomoc drugiej osoby!
Papier transportowy możesz dla ułatwienia tej czynności, rolować albo ściągać bardzo uważając żeby wszystkie elementy naklejki pozostały na przeźroczystej folii transportowej. Gdy papier jest usunięty, chwyć za górną krawędź folii transportowej z naklejką i ostrożnie przysuń do ściany. Uważaj! Naklejka w zależności od podłoża może mieć tendencję do niekontrolowanego przyciągania do podłoża (elektrostatyka!) Zalecamy w tym momencie bezwzględną pomoc drugiej osoby.
Gdy naklejkę umieściłeś już w odpowiednim miejscu, górną krawędź arkusza folii transportowej przyklej delikatnie do ściany. Miękką ściereczką przyklejaj pozostałą część naklejki przesuwając się od górnej krawędzi ku dołowi. Twój pomocnik cały czas powinien delikatnie odciągać dół arkusza z naklejką od ściany.

KROK 4: usunięcie folii transportowej
Mocno dociskając ściereczkę staraj się „wprasować” wzór naklejki w ścianę. Unikaj mocnego dociskania do ściany tych fragmentów folii transportowej pod którymi nie ma Twojej naklejki. Podobnie jak przy zdejmowaniu papieru nośnego, uchwyć jeden z rogów folii transportowej i ostrożnie zacznij ściągać folię ze ściany. Uważaj! Zwróć uwagę czy wszystkie elementy naklejki zostały na ścianie a nie na folii transportowej. Jeśli jakiś fragment nie chce się odkleić od przeźroczystej folii możesz go delikatnie podważyć czymś ostrym np. czubkiem nożyka do tapet. Po usunięciu całej folii transportowej jeszcze raz, tym razem delikatnie, wygładź swoją naklejkę miękką szmatką. Zwróć szczególną uwagę na drobne elementy. I gotowe! Teraz możesz już usiąść i podziwiać jak naklejka odmieniła Twoje wnętrze!

 

Do góry